87 - 86 - 85 - 84 - 83 - 82 - 81 - 80 - 79 - 78 - 77 - 76 - 75 - 74 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57

pondělí 22. ledna 2018

22.1. 2018

21.1. 2018
Sn: -
Sv: -
O: vařené brambory, pečené tofu, kečup (238 kcal)
Sv: smoothie (kokosová dužina, ananas, jablko, hruška, mražená lesní směs, jablečný džus), sklenice kokosové vody (223 kcal)
V: salát (italský salátový mix, rukola, rajče, cherry rajčata, červená cibule), 2x celozrnný toastový chleba, jeden s Ramou s vlašsským ořechy a druhý s Ramou s kokosovým olejem (278 kcal)
V2: 4 cibulové kroužky se sweet chilli omáčkou (230 kcal)

Celkem: 969 kcal / B: 32,4g / S: 162g / T: 22,2g

Rozhodla jsem se po vzoru Hanky do jídelníčku rozepisovat i kalorie a makroživiny, protože jinak to moc neřekne ani vám ani zpětně mě, když chci vidět jak jsem jedla, protože si ani nepíšu velikost porcí a tak. Takže teď to pečlivě vážím a zapisuju do kalorických tabulek. 

Včera jsem po tom sobotním přežeru dostala chuť k jídlu až na oběd a sice jsem chtěla salát nebo tak, ale L. babička dělala všem oběd a dala mi bokem vařené brambory (jinak dělala ostatním klasickou bramborovou kaši s máslem a mlékem, ale naštěstí na moje veganské výmysly si zvykli už i u L. doma, a tak dostávám speciální porce :D). No ale to není nic moc kalorického, takže v pohodě. Zbytek dne to šlo podobně, až na večer, kdy jsem L. k hokeji dělala cibulové kroužky a nějak mi po tom salátku slehlo a dostala jsem chuť, tak jsem si několik dala. Hrozný jak blbý čtyři kroužky vydají za plnohodnotnej oběd.

22.1. 2018
Sn: smoothie (kokosová dužina, ananas, jablko, hruška, banán, mražená lesní směs, jablečný džus) (186 kcal)
Sv: -
O: rýže basmati, ,,masové" kuličky ze sóji, rajčatová omáčka (315 kcal)
Sv: smoothie bowl s kiwi (kokosová dužina, ananas, jablko, banán, mražená lesní směs), domácí latté bez cukru se sojovým mlékem (203 kcal)
V: salát (italský salátový mix, rukola, rajče, cherry rajčata, červená paprika, olivový olej), pečené tofu (231 kcal)
Edit: + svařené víno 200 ml (210 kcal) (stavila jsem se domů a mamka už nalívala, no :D)

Celkem: 1145 kcal / B: 44g / S: 199g / T: 23g


Vím že oproti předešlým dnům mám o hodně nižší příjem a fakt málo bílkovin, na druhou stranu jsem už několik dní necvičila a vlastně jen sedím doma, takže nemám skoro žádný pohyb a tudíž ani moc hlad. A nakoupila jsem si fakt velkou zásobu ovoce a zeleniny, kterou musím spotřebovat, než se to všechno zkazí :D 

5 komentářů:

 1. Supr, krása!!! :) Drž se :)
  (jinak, odepsala jsem ti k sobě na blog :) )

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím že myslíš výpady. Jako jo, ty jsou na nohy a stehna, ale jsou i lepší (víc izolované) cviky na zadek.

  Jinak jsem ráda že jsem inspirovala, já když nehubnu tak zpětně kouknu do zápisků a případné škody nebo chyby napravím. Je to dle mého ideál.

  Jako na štíhlej pas hlavně necvič nic při čem zapojuješ postranní břišní svaly, ty maximálně protahuj, to jim bude dělat dobře. Já taky cvičím jen přímé břišní svaly, jinak bych měla taky chlapeckou postavu (resp já ji kdysi měla, právě tím že jsem cvičila břicho jak divá ke svým už tak tužkový predispozicím).

  Jinak nevím jestli máš už rozpočítáno, já v dietě kdy nechci nabírat svaly mám 20% bílkoviny, 30% tuky a 50% sacharidy. Když jsem počítala kalorie z 21., tj 969kcal, měla jsi sníst (bez desetinných detailu:D) 48g bílkovin, 32g tuků a 121g sacharidů. Je dobré si na to dávat pozor, protože tělo jinak vnímá energii ze sacharidů, jinak z tuků a jinak z bílkovin, může to mít za následek že nebudeš hubnout, naopak můžeš i přibírat, budeš mít chutě a celkově to bude náročnější. Výpočet je pak jednoduchý. Zjisti si bazální metabolismus, ten vynásob x 1,3 a tolik musíš každý den sníst, aby jsi dosáhla optimálního metabolismu a spalování tuků. Tato hodnota je 100%, z té vypočítej (pokud chceš budovat svaly na zadku tak počítej 30% bílkoviny, pokud ne stačí 20%) (30(nebo20):100)x celkové kalorie. Tuto hodnotu vyděl 4 a máš hodnotu bílkovin. Obdobně získáš sacharidy (50:100)x celkové kalorie a vydělíš zase čtyřma. U tuků pak (30:100)x celkové kalorie a vydělíš devíti.

  Je to dost opruz ale je to nejjednodušší a nejrychlejší cesta jak zhubnout. A kardio doporučuji při tepovce 60-65% z mazima, aby jsi co nejdřív pálila tuky, a vydržet alespoň hodinu. Ideální je pak stav na lačno (bude se ti i lépe civičit) ale dá se i během dne.

  OdpovědětVymazat
 3. U nás se ovoce z nákupu sní do dvou dnů, banány vydrží jeden den, takže nakupujeme ob den, jen ovoce, protoze ostatní se moc nejí, bohužel když přijedu z práce zbude na mě jen jeden banan jako dnes, ihned jsem si ho ráno schovala do batohu, abych měla aspoň jeden :-D
  Jídelníčky jsou super, nekdy si smoothie bowl budu muset udělat, ta miska vypadá luxusně:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jídelníček máš super, já jsem kalorie taky počítala podle tabulek, ale pak mě to přestalo bavit. Ovoce a zeleninu kupuju 3x týdně a pořád z toho něco mixuju, chutná mi to tak víc a hážu do toho proteiny nebo zelený prášek. Jinak chodím běhat každý večer, dám si sprchu, proteiňák a jdu koukat na film :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář, ať už podporu nebo konstruktivní kritiku <3